Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

صنایع چوب و کاغذ

صنایع چوب و کاغذ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

1-Calender

calender

سطح کاغذ باید خواص منحصربه فرد خود را داشته باشد خصوصا صافی و براقیت کاغذ بیشتر از همه مورد توجه است. Calender نام ماشینی است که حدود 15 غلتک دارد که روی هم قرار گرفته‌اند و با یکدیگر تحت فشار می‌چرخند و کاغذ را تشکیل می‌دهند و صافی و براقیت را درآن ایجاد می‌کنند. جهت ثابت ماندن کیفیت کاغذ تولیدی، بهبود سطح تمام‌شده کاغذ، ایجاد کمترین تغییرات در غلتک، افزایش مقاومت به سایش و خوردگی و افزایش عمر غلتک؛ سطح غلتک با استفاده از روش پاشش حرارتی پوشش‌دهی می‌شود.

 

 

 

 

2- Pope reel

pope reel

این قطعه برای پیچیدن کاغذ وب (پیوسته) و تبدیل آن به کاغذ رول در ماشین کاغذ‌سازی به کار می‌رود. به منظور بازسازی سطوح ساییده شده آن از پوشش‌های پاشش حرارتی استفاده می شود. مزایایی این پوشش عبارتند از:

- سختی 1100-1200 ویکرز که بیش از سه برابر سختی فلز پایه است.

- بهبود کیفیت گلاسه کاغذ تولیدی و ثابت ماندن شرایط آن در مدت زمان طولانی.

 

 

 

 

 3-Winder

winder

از ویندر برای تبدیل رول‌های حاصل از ماشین کاغذ یا مقواسازی، به رول‌های باریک‌تر و قابل حمل استفاده می‌شود. 

درصورتیکه در ماشین کاغذسازی، کاغذ با کیفیت بالا ساخته شود ولی کیفیت سطح رول ویندر پایین باشد، کیفیت محصول نهایی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. با اعمال پوشش‌های نازک پاشش حرارتی روی ویندر، لغزش کاغذ متوقف شده و سرعت انجام فرایند افزایش می‌یابد مزایای این پوشش‌ها عبارتند از:

- زبری مناسب و جلوگیری از لغزش کاغذ

-

- کاهش پارگی کاغذ

 

 4-Suction roll

Suction Couch Roll 0001

این غلتک در قسمت فشار ماشین کاغذسازی به کاربرده می‌شود و دارای یک پوسته با منافذ ریز است که درون آن خلاء است و غلتک مقداری از آب موجود در کاغذ را حذف می‌کند. پاشش حرارتی راه حلی مناسب برای بهبود شرایط کاری غلتک و کاهش خوردگی و سایش در آن است.

 

 

 

 

 

5-Center Press Roll

center pree roleCenter Press Roll، قلب ماشین‌های کاغذسازی است. این غلتک، آخرین غلتک از مجموعه غلتک‌هایی است که به صورت مکانیکی آب موجود در کاغذ را کاهش می‌دهند. بعد از عبور کاغذ از Center Press Rollبرای حذف آب باقیمانده کاغذ، از انرژی گرمایی استفاده می‌شود و یکی از پارامترهای بسیار مهم، حذف آب کاغذ در مرحله عبور از غلتک‌ها ست چراکه حذف آب به صورت مکانیکی بسیار مقرون به صرفه‌تر از استفاده از انرژی گرمایی است.در سالهای قبل ماده استاندارد صنعت کاغذ برای ساخت Center Press Roll، از سنگ گرانیت استفاده می‌شد که استفاده از گرانیت با محدودیت‌هایی روبرو بود. امروزه غلتک از جنس فولاد یا چدن ساخته می‌شود و با استفاده از روش پاشش حرارتی پوشش سرامیکی مقاوم به سایش و خوردگی روی آن اعمال می‌شود.

 

 

 

 

-6Yankee drier rolls

yanke

از این غلتک در تولید دستمال کاغذی استفاده می‌شود این غلتک به صورت تو خالی بوده که بخار آب با دمای زیاد از درون آن عبور می‌کند تا عمل خشک کردن الیاف صورت گیرد. برای بازسازی آن از فرایند پاشش حرارتی استفاده می‌شود.

 

 

 

 

-7Corrugating Roll

corrugating roll

این غلتک یکی از غلتک‌های بسیار مهم در ماشین کارتن‌سازی است که به صورت شیاردار است. قبلا از روش کروم سخت برای پوشش‌دهی این غلتک استفاده می‌شده ولی امروزه به دلیل مشکلاتی که پوشش کروم سخت دارد، پوشش‌های پاشش حرارتی کاربیدی استفاده می‌شود.

 

 

 

 

1win azerbaycan yukle